ඇමති චම්පික නිදහසට කරුණු කියයි!

කසළ කළමනාකරණය සඳහා විධිමත් ව්‍යාපෘතීන් ආරම්භ කිරීමට නොහැකිවී ඇත්තේ මහජන විරෝධතා නිසා බව බස්නාහිර සහ මහනගර සංවර්ධන අමාත්‍ය පාඨලී චම්පික රණවක මහතා පවසයි.
කොළඹ කුණු අපිට එපා යන සටන් පාඨයට කළ හැකි එකම දේ මෙය පමණක් බවද මීතොටමුල්ල කසළ කන්ද සම්බන්ධයෙන් නාගරික සංවර්ධන අධිකාරියට එල්ලවන චෝදනා පිළිබඳ මාධ්‍යවේදීන් කළ විමසීමක දී ඔහු ඒ බව පැවසුවේය.
කෙසේ වෙතත් කොළඹ නගරයේ කසළ නැවත මීතොටමුල්ලට බැහැර නොකිරීමට තීරණයකර ඇතැයි ද අමාත්‍ය පාඨලී චම්පික රණවක මහතා වැඩිදුරටත් කියා සිටියේය.
කුණු කන්ද සහ අවට ප්‍රදේශය විධිමත්ව සැකසීම සඳහා මහ නගර හා බස්නාහිර සංවර්ධන අමාත්‍යාංශය බාර අරන් තිබෙනවා. ඒ සඳහා නාගරික සංවර්ධන අධිකාරිය සහ ශ්‍රී ලංකා යුද හමුදාව එකතුව කටයුතු කරනවා. දැනට නිවාස හැට නවයක් පූර්ණ හානියට පත්වි ඇති බවට හඳුනාගෙන තිබෙනවා. රජය ආධාර ලබා දෙන්නේ නම් එම නිවාස වෙනුවට නව නිවාස හැට නවයක් සාලමුල්ල හා අවට ප්‍රදේශ වලින් ලබාදීමට නාගරික සංවර්ධන අධිකාරිය සූදානම්.
පසුගිය පෙබරවාරි මාසයේ මහ නගර හා බස්නාහිර සංවර්ධන අමාත්‍යාංශය කැබිනට් පත්‍රිකාවක් දමා තිබෙනවා මේ මිතොටමුල්ල කුණු කන්ද අනාරක්ෂිත බවත් එම ස්ථානයට කුණු දැමීම වහාම නතර කළ යුතු බවත්.කැබිනට් මණ්ඩලය එය පිළි අරන් තිබෙනවා. හැබැයි කොළඹ මහ නගර සභාව එම උපදෙස ක්‍රියාත්මක කර නැහැ.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.