මෝඩිට එරෙහි මඩ පෝස්ටර් කොන්ත්‍රාත්තුව ගම්මන්පිලගෙන්!

ජාත්‍යන්තර වෙසක් උත්සවය වෙනුවෙන් පැමිණි ඉන්දීය අග්‍රාමාත්‍ය නරේන්ද්‍ර මෝඩි මහතාගේ පැමිණීමට එරෙහිව කු.පා.ම.මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාගේ පාර්ශවය විසින් සිදුකළ මඩ පෝස්ටර් මෙහෙයුම සිදුකර ඇත්තේ කු.පා.ම. මහින්දගේම ගෝලයෙකු වන කො.පා.ම.ගම්මන්පිළ විසින් බවට අනාවරණයවේ.
කො.පා.ම. ගම්මන්පිල විසින් මෙම පෝස්ටර් ඇලවීම පෝස්ටර් කොන්ත්‍රාත්කරුවකුට භාරදී ඇති අතර ඔහු මෙම පෝස්ටර් වල අන්තර් ගත දේ දැන සිට නැත. පෝස්ටර් ඇලවීම ඔහුගේ ව්‍යාපාරය නිසාත්, ගම්මන්පිල ඇල්වතුරත් නිවලා බොන කථාවකින් සිදුකළ ඇන්දවීම නිසාත් මොහු මෙම රාජපක්ෂලාගේ මඩ උගුලට හසුව ඇතැයි වාර්තාවේ.
පොලිසිය විසින් මෙම පුද්ගලයාව අත් අඩංගුවට ගත් අවස්ථාවේ කොන්ත්‍රාත්තුව භාරදුන් ගම්මන්පිලව අමතා ඇති අතර එහිදී ගම්මන්පිල ‘තමුසෙට මම ලෝයස්ලා එවන්නම්, මාව මාට්ටු නොකර වැඩේ ගොඩදා ගන්නවා යැයි’ පවසා ඇතිබවටද වාර්තාවේ.
කෙසේ වෙතත් මේ වන විට සියල්ල අසාර්ථක වූ කු.පා.ම.මහින්දගේ පාර්ශවය මෙයින් ගැලවීම සඳහා එම පෝස්ටර් මඩ නොවන බවත්, ඒවායේ තිබූයේ එට්කා ගිවිසුමට එරෙහිව වෘත්තිකයින්ගේ සටන් පාඨ බවට ප්‍රචාරයක් යවමින් තිබෙ.
ජාත්‍යන්තර වෙසක් උත්සවය වෙනුවෙන් මෝඩිගේ පැමිණීමට එරෙහිව කු.පා.ම. මහින්ද පාර්ශවය නියෝජනය කරන විමල් වීරවංශ නිවෙස් වල කළු කොඩි ඔසවන ලෙස ජනතාවගෙන් ඉල්ලීම් කළද අවසානයේ රටේ සමස්ත ජනතාවගෙන් එක් අයෙකු තබා විමල් වීරවංශවත් තම නිවසේ කළු කොඩි ඔසවාගෙන තිබුණේ නැත.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.