සහනාධාරය නිසි පරිදි කළමනාකරණය නොකිරීමේ වරදට තායිලන්තයේ හිටපු අගමැතිනිය හිරේ යවයි

තායිලන්තයේ සහල් සහනාධාරය නිසි පරිදි කළමනාකරණය නොකිරීමෙන් තම රාජකාරිය පැහැර හැරීම නිසා එරට රජයට ඇමරිකානු ඩොලර් බිලියන අටක පාඩුවක්‌ සිදුකළ බවට චෝදනා එල්ල වූ තායිලන්තයේ හිටපු අගමැතිනි යින්ලුක්‌ සිනවත්‍රා මහත්මියට පස්‌ වසරක සිරදඬුවමක්‌ තායිලන්ත ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණය මගින් ඊයේ (27 දා) නියම කරන ලදි.
නඩු තීන්දුවට මාස කීපයකට පෙර හිටපු අගමැතිනිය ඩුබායි වෙත පලාගොස්‌ තිබූ අතර ඇය නොමැතිව නඩු විභාගය පැවැත්විණි. කෙසේවෙතත් හිටපු අග්‍රාමාත්‍යවරිය එදින අධිකරණයේ පෙනී සිට නොමැති අතර ඇය අසනීප තත්ත්වයෙන් පසුවන බව නීතීඥවරුන් අධිකරණයට දැනුම් දී ඇත.
එමෙන්ම ඇයට නියම කළ වසර 05 ක සිර දඩුවම අත්හිටුවීමක් සිදු නොකිරීමට අධිකරණය ඒකමතිකව තීරණය කර ඇති බව විනිසුරුවරයා ප්‍රකාශ කර තිබේ.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *