"මෛත්‍රී සර්ට දුන්නා නේද සර් දන්නේම නැතුව…" ෂැන්ග්‍රිලා හොටලේදි මෛත්‍රී, මහින්දට දුන් විරේකය

රාජ්‍ය ව්‍යවසාය සංවර්ධන රාජ්‍ය අමාත්‍ය ඇමති ලක්‍ෂමන් යාපා අබේවර්ධන මහතාගේ පුත් පසඳ යාපා අබේවර්ධන මහතාගේ විවාහ උත්සවයේදි මෛත්‍රී- මහින්ද හමුව සහ එහිදි මෛත්‍රී ජනාධිපතිවරයා දැක්වු දැඩි සුහදතාව සහ ඊට අදාල ඡායාරූපය පැය කිහිපයික් තුලදි මාධ්‍ය හරහා සමාජ කිරිමේ මෙහෙයුම හේතුවෙන් මහින්ද පිළ දැඩි ලෙස අර්බුදයකට පත්ව තිබෙන බව අභ්‍යන්තර දේශපාලන ආරංචි මාර්ග වලින් වාර්තාවේ.
අදාල ඡායාරූපය එලියට ආ සැනින් ඒකාබද්ධයේ මහින්ද පිළේ කිහිප දෙනෙකුම මහින්දට දුරකථනයෙන් පවසා ඇත්තේ මේ තීරණාත්මක අවස්ථාවෙ ඒ ආකාරයේ ඡායාරූපය පාක්ෂිකයින් අතට පත්විම හරහා මෛත්‍රී ජනාධිපතිවරයා මේ තරම් සුහදත්වයක් පෙන්වද්දි මහින්ද පක්ෂය කඩන්න උත්සහ කරන්නේ කුමක් නිසාද යන්න ගැටලුවක් වන බවයි.
අදාළ මංගල උත්සවයේදි මෛත්‍රී ජනාධිපතිවරයා තමන්ගේ පක්ෂය කඩා දැමිම සදහා කුමන්ත්‍රණය ප්‍රතිවාදියා වු හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතා සමග ඉතාමත් සුහදශීලි ලෙස සිනාසි කතාබහ කරමින් සිටින ඡායාරූපය පුවත්පත් වල ප්‍රධාන පුවත් ලෙස පලවිමත් එම ඡායාරූපය සමාජ ජාලා හරහා වෙගයෙන් ජනතාව අතට යෑමත් සමග මෙම අර්බුදය හටගෙන තිබේ.
මගුලට පසුදාම මහින්ද හමුවිමට පැමිණී ඒකාබද්ධයේ මාධ්‍ය ලොක්කා ලෙස පෙනී සිටින මාතර දිස්ත්‍රික් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී ඩලස් අලහප්පෙරුම ජාතික පුවත් පත් රැසක් මහින්දට පෙන්වමින් ඔලුවේ අත් තියාගනිමින් මහින්දගෙන් විමසා ඇත්තේ “මෛත්‍රී සර්ට දුන්නා නේද සර් දන්නේම නැතුව”යනුවෙනි. එයට පිළිතුරු දෙමින් මහින්ද පවසා ඇත්තේ තමන් නොදැනුවත්වම එම උගුලට හසුවු බවත්ය.
පසුගිය 07 වැනිදා සැන්ග්‍රීලා හෝටලයේ (shangri la) පැවති මංගල උත්සවය සදහා ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා සහභාගි විමත් එහිදි මහින්ද රාජපක්ෂ හිටපු ජනාධිපතිවරයාට දැඩි සුහද දැක්විමත් ඊට ආදාළ ඡායාරූපය ඉතා සියුම්ව ගැනිමේ සහ ඒවා මාධ්‍ය හරහා වේගයෙන් ප්‍රචාරය කිරිම යන් සියල්ලම් ඉතාව සැලසුම් සහගතව ක්‍රියාත්මක වු අතර ඒ සදහා මෛත්‍රී ජනාධිපතිවරයාගේ අධික්ෂණය යටතේ විශේෂ කණ්ඩායමක් ක්‍රියාත්මක වි තිබේ.
ජනාධිපතිවරණයෙන් පසුව කතානායක නිළ නිවසේදී මෛත්‍රී – මහින්ද හමුවු අවස්ථාවේ සිට අහබු ලෙස හමුවු අවස්ථා රැසකදි සතයකට මෛත්‍රීට මහින්ද හමුවුවද මෛත්‍රී,මහින්ද සතයකට මායිම් නොකල අතර පුත් පසඳ යාපා අබේවර්ධනගේ මගුල් ගෙදරදි හදිසියේම මහින්දට දැඩි සුහදත්වයක් දැක්විම මහින්දගේ ඇස් නිලංකාර කරන සිදුවිමක් වුවද එය මහින්දට මෛත්‍රී ගැසු කපොතියක් බව දැන ගත්තේ මහින්ද ගැන ගමේ තිබුන විශ්වාසය නොදැනිම බිද දැමිම හරහාය. එම හානිය පූර්ණය කර ගැනීම සඳහා මහින්ද පොහොට්ටුවේ නාම යෝජනා අත්සන් කිරීමේ උත්සවයක්ද සංවිධානයට කොට ඊටද සහභාගී වුයේ තමා ඒකාබද්ධය සහ පොහොට්ටුව සමඟ සිටින බව පෙන්වීම සඳහාය.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

1 Comment

  1. අයි ඔ ගම කනවා, මය්ත්රිගේ ගොන් හරක් මීත්රම් සීලර වෙළද හලෝ.
    පක්සේ කඩලා GUNP ජරවලේ ලැගලා පස්සේ මහමතිවරනේ පරද්දල ආපු මයි-ඉස්ත්රියට මෙහෙමත් මුට්ටි අල්නා වැඩ බොලවූ

Leave a Reply

Your email address will not be published.