අනුරුද්ධ පොල්ගම්පල ශ්‍රීලනිපයට එක්වීමත් සමගින් බැසිල් සහ නාමල් අතර දරුණු ගැටුමක්..

රාජපක්ෂ රෙජීමයේ ප්‍රබලයන් දෙපලක් වන බැසිල් රාජපක්ෂ සහ නාමල් රාජපක්ෂ අතර දරුණු ගැටුමක් නිර්මාණය වී ඇති බව විශ්වාස කටයුතු ආරංචි මාර්ග මගින් සනාථ වී ඇත. මේ ගැටුමට හේතු වී ඇත්තේ පසුගිය දිනෙක පොහොට්ටුවෙන් ඉවත් වූ අනුරුද්ධ පොල්ගම්පල ජනපති මෛත්‍රී හමුවී ශ්‍රීලනිපයට එක්වීමත් සමගින් පොහොට්ටුවේ සියලු ලියවිලි ජනපති මෛත්‍රී අතට පත්වීම බව සදහන්. බැසිල්ගේ නියෝගය මත කිසිදිනෙක පක්ෂය අතහැර නොයන බවට  පොහොට්ටුවේ සියලු අපේක්ෂකයන්ගෙන් ලබාගත් දිවුරුම් ප්‍රකාශ සියල්ල අනුරුද්ධ පොල්ගම්පොලගේ ශ්‍රීලනිප ආගමනයත් සමගින් මේ වනවිට ජනපති මෛත්‍රී අතට පත්වී ඇති අතර ඒ සමගින් නාමල් සහ මහින්ද රාජපක්ෂ දැඩි ලෙස කෝපාවිෂ්ට වී ඇත.

ඒ අතර  සිදුවීම පිලිබදව සාකච්චා කිරීමට නාමල් සහ බැසිල් අතර හමුවක් සිදුවී ඇති අතර එහිදී නාමල් බැසිල්ට දරුණු ලෙස බැන වැදී ඇති අතර හැමපාරම අන්තිමට තෝ අපේ දේවල් කාලා අන්තිමට අපිට කෙලඋනාම රටින් පැනලා යනවා යනුවෙන් අවසානයේ නාමල් පවසා ඇත. කෙසේවෙතත් බැසිල් මුලදී ඉතා නිශ්ශබ්දව සිට ඇති අතර වාදය උණුසුම් වෙත්ම මම නැත්නම් අද උබලා මහපාරේ කියමින් එම ස්ථානයෙන් නික්ම ගොස් ඇත…

මැතිවරණයට පෙර සිදුවූ මේ සිදුවීමත් සමග පොහොට්ටුවේ මැතිවරණ ජයග්‍රහණය පිලිබදව සියලු බලාපොරොත්තු බිදවැටි ඇති අතර රාජපක්ෂ පවුල අතර ඇතිවූ මේ ගැටුම මාධ්‍ය ඔස්සේ ප්‍රචාරණය වීම වලක්වා ගැනීමට පොහොට්ටුවේ නායකයන් දැඩි උත්සාහයක නිරත වන බව සදහන්..

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *