රාජපක්ෂ පවුලේ කිසිවෙකුත් නොකළ, එහෙත් ගෝඨාභය සිදු කරන කූට සෙල්ලම (විශේෂ)

රාජපක්ෂ රෙජීම රජයේ රාජ්‍ය ආරක්ෂක ලේකම්වරයා ලෙසද රෙජීමයේ ආරක්ෂක අංශ ප්‍රධානියා ලෙසද කටයුතු කළ නන්දසේන ගෝඨාභය රාජපක්ෂ තමාට එරෙහිව ඇති නඩුවලින් කට්ටි පැනයාම සඳහා අපුරු මෙහෙයුමක් ක්‍රියාත්මක කරමින් සිටින බව පෙනීයයි.

රාජපක්ෂ රෙජීම පාලනයට මුවා වී ජාත්‍යන්තර අවි ජාවාරම් ඇතුළු විවිධ ජාවාරම් සහ පැහැර ගැනීම්, මිනී මැරීම් ඇතුළු දරුණු ගණයේ අපරාධ සිදුකොට මේ වන විට ඒවාට එරෙහිව අධිකරණයේ විභාගවන නඩුවලින් බෙදී පලායෑම සඳහා ගෝඨාභය රාජපක්ෂ විසින් අමුතුම ආකාරයේ සෙල්ලමක් සිදු කරමින් සිටී.

එනම් අපරාධ පරීක්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව ඇතුළු විමර්ශන අංශ විසින් පරීක්ෂණ පවත්වා රජය විසින් අධිකරණය හමුවේ ගොනු කරන නඩුවලින් තමන් නිදහස් කරන මෙන් ඉල්ලා අභියාචනා දමමින් කාලය කා දැමීමේ අලුත්ම ආකාරයේ සෙල්ල්මකි.

මෙය ගෝඨා විසින් සිදුකරන්නේ ඔහු අත් අඩංගුවට පත්වීමෙන් සහ විභාග වන නඩුවලින් ඔහු බේරී පැනයාම වෙනුවෙන් බව ඉතාම පැහැදිලිය.

මේ වන විට රාජපක්ෂ රෙජීමය විසින් සිදුකරන ලද මිනීමැරුම්, ඝාතන, ජාවාරම්, කොල්ල කෑම් ඇතුළු අපරාධ රැසකට සම්බන්ධ ගෝඨාභය මෙම එක් දිනක් හෝ අත් අඩංගුවට පත් නොවී, ඇප පිට නොරැඳී, ගුවන් ගමන් බලපත්‍ර අධිකරණය සන්තකයේ නොතබා තමා හිරවන මොහොතක තමාට රිසි පරිදි පලායෑම වෙනුවෙන් වූ කූට කුප්‍රකට සැලැස්මක් මේ සමඟ වන බවට පැහැදිලිවෙමින් තිබේ.

මාධ්‍ය ඉදිරියේ වීරයෙකු මෙන් කට මැත දෙඩවුවද මෙම කූට මෙහෙයුම සඳහා ගෝඨා විසින් මිලියන ගණනන් කළු සල්ලි වියදම් කරමින් සිටින අතර ගෝඨා එක් දිනක් හෝ තමා අත් අඩංගුවට පත්වේවි යැයි නිරන්තර බියකින් පසුවන අමුතුම ආකාරයේ මානසික රෝගයකින් පෙළෙන අයෙකු බවටත් වාර්තාවේ.

මේ වන රාජපක්ෂ රෙජීමයට අයත් රාජපක්ෂ පවුලේ නාමල්, බැසිල්, යෝෂිත ඇතුළු පිරිස් සිරගතව සිට ඇප මත එළියේ සිටියදී, රටත්, ලෝකයාත් දන්නා මිනිමරු ගෝඨා ලෙස කුප්‍රකට ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මෙසේ නිදැල්ලේ හැසිරෙන්නේ කාගේ උවමනාවටද..? කාගේ බලයෙන්ද..? කාගේ ඩීල් මතින්ද..?

ආශ්‍රිත පුවත්: මිනීමැරුම් වලින් එහා ගිය ගෝඨාභයලාගේ ඉඩම් මංකොල්ල කෑමේ ජාවාරම (සාක්ෂි සහිතව)

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.