පූර්ණ එකඟතාවයෙන් කරු අග්‍රාමාත්‍යධුරයට! පක්ෂ දෙකේම දැවැන්ත වෙනසක්! (Exclusive)

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ජ්‍යේෂ්ඨ නායකයෙකු වන කරු ජයසුරිය මහතා වත්මන් යහපාලන රජයේ නව අග්‍රාමාත්‍යවරයා ලෙස පත්කිරීම එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ වත්මන් නායක සහ අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාගේ එකඟතාව හිමිව ඇති බවට වාර්තාවේ.

මේ සමබන්ධයෙන් ඊයේ රාත්‍රීයේ සිට අද අලුයම දක්වා සාකච්ඡා පැවති අතර අවසානයේ වත්මන් අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා තම ධුරයෙන් ඉවත්ව එය කරු ජයසුරිය මහතා අගමැතිවරයා ලෙස පත්කිරීමටත් සම්මුති වාදී ආණ්ඩුව තුල දැනෙන දැවැන්ත වෙනසක් සිදුකිරීමටත් එකඟතාවයකට පැමිණ ඇතැයි අභ්‍යන්තර දේශපාලන ආරංචි මාර්ග වාර්තා කරයි.

මෙම දේශපාලන වෙනස සිදුකිරීම සම්බන්ධයෙන් ජනාධිපතිවරයා, අගමැතිවරයා සහ කරු ජයසුරිය මහතා අතර සාකච්ඡා වට කිහිපයක්ද පවත්වා ඇති අතර එහිදී මෙම වෙනස සිදුකිරීමට පූර්ණ එකඟත්වයකට පැමිණ ඇත.

නව වෙනස්කම් සිදුකිරීම සඳහා ජනවාරි 08 යහපාලනයක් වෙනුවෙන් වූ සිවිල් සංවිධාන නියෝජිතයින් සහ සාධාරණ සමාජයක් වෙනුවෙන් වූ මහජන ව්‍යාපාරද අදාළ පාර්ශව වෙත මේ සඳහා බලපෑම් කොට ඇති බවත් සඳහන්.

මීට අමතරව එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ඉදිරිය වෙනුවෙන් වත්මන් නියෝජ්‍ය නායකවරයා වන සජිත් ප්‍රේමදාස නායකත්වයට පත්කිරීමටත් කතිකා වී ඇත. එසේම ඊට සමගාමීව ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේද දැනෙන වෙනස් කම් සිදුකිරීමට තීරණකොට ඇතැයි එම පක්ෂයට සම්බන්ධ ආරංචි මාර්ගද වාර්තා කරයි.

මේ අනුව ඉදිරි පැය 48 මෙරට දේශපාලනයේ තීරණාත්මක හැරවුම් ලක්ෂයක් වනු ඇත.

උපුටා ගැනීම: ලංකා රියල් නිව්ස්

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.