රනිල්ගේ සියලු උත්සහයන් අසාර්ථකයි! රනිල් පස්ස දොරෙන් බැස යයි (Exclusive)

ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා සහ වත්මන් අගමැති මෙන්ම වත්මන් එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ නායක රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා අතර අද(13) රාත්‍රීයේ පැවැත්වීමට නියමිතව තිබූ සාකච්ඡාවට තනිව මුහුණ දීමට නොහැකිව එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ රනිල්ගේ මන්ත්‍රී හෙන්චයියන් රාශියක් ජනාධිපතිවරයාගේ සාකච්ඡාවට රිංගවීමට උත්සහ ගෙන ඇති අතර ඔවුන් ජනාධිපතිවරයා විසින් දොට්ට දමා ඇත. ඒ අනුව අවසානයේ රනිල් සමඟ එජාපයේ කැබිනට් අමාත්‍යවරුන්ට පමණක් සාකච්ඡාවට එක්වීමට ඉඩ ලබාදී ඇත.

ශ්‍රී ලංකාවේ වැඩිම මැතිවරණ ගණනක් පරාජිත කුජීතම පක්ෂ නායකයා ලෙස වාර්තා පොත් අතරට එක්ව ඇති රනිල් වික්‍රමසිංහ අද (13) තම අගමැතිකම ආරක්ෂා කරගැනීම වෙනුවෙන් එජාපයේ මන්ත්‍රීවරුන් කණ්ඩායම් ලෙස ගෙන්වමින් දිගින් දිගටම ඔවුන්ට බලපෑම් කරමින් ඔවුන්ගේ සහය ඉල්ලා ඇති අතර එසේ නොලැබෙන තැන විවිධ අල්ලස් ලබාදීමටද එකඟ වී ඇතැයි අභ්‍යන්තර ආරංචි මාර්ග සඳහන් කරයි.

අවසානයේ රාත්‍රී 8.30 ට පමණ ජනාධිපතිවරයාගේ ප්‍රධානත්වයෙන් ඇරඹි සාකච්ඡාවේදී රනිල් තම සහකරුවන් ඉදිරියට දමා කට්ටි පැනීමට උත්සහා දරා ඇති අතර කරකියා ගන්නට දෙයක් නොමැති තැන රනිල් අගමැතිකමින් ගෙදර යෑම සඳහා සිත හදාගැනීමට දින කිහිපයක් ලබාගැනීම වෙනුවෙන් කොමිසමක් අටවාගැනීමට අවසර පතා ඇත.

රනිල්ගේ කට්ටි පැනීම අවබෝධ කරගත් ජනාධිපතිවරයා එයට කල්දිය නොහැකි බවත් එසේම නම් එය හෙටම ක්‍රියාත්මක වියයුතු බවත්, තමාගේ ස්ථාවරයේ වෙනසක් නොමැතිබවත් සඳහන් කර රනිල්ව ගෙදර යවා ඇත.

මේ අනුව ශ්‍රී ලංකාවේ වැඩිම මැතිවරණ ගණනක් පරාජිත පක්ෂ නායකයා ලෙස ඓතිහාසික වාර්තාවකට හිමිකම් කියන රනිල් වික්‍රමසිංහ මැරෙන තුරා එක්සත් ජාතික පක්ෂය විනාශ කිරීමට දැරූ වෑයම අහෝසි වී පස්ස දොරින් බැස යන්නට නියමිතව ඇත.

රනිල් වික්‍රමසිංහ ගෞරවාන්විත අරලිය ගහ මන්දිරයෙන් පිටව නොගියහොත් ඔහුව ඉන් නෙරපා දමා එළියට ඇඳ දැමීමට එජාපයට ලැදි පාක්ෂිකයින් වුවද පසුබට නොවනු ඇත.

උපුටනය: ලංකා රියල් නිව්ස්

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *