රනිල්ගේ බල තණ්හාවෙන් එජාප අර්බුදය උග්‍ර අතට.. සුනාමියක් අත ලඟ..!

දිගින් දිගටම පාවාදීම් කළ කරූ ජයසූරිය වෙනුවට බිය වැද්දීම් වලට බයේ සිටින සජිත් ප්‍රේමදාසවත් පසෙකට තල්ලු කර එජාපයට පිටින් පැමිණි ෆීල්ඩ් මාර්ෂල් සරත් ෆොන්සේකාගේ නම යෝජනා වි ඇති අතර ඒ සදහා කණ්ඩායම් දෙකෙම සාමාජිකයන් එකඟතාව පලකර තිබේ.

එක්සත් ජාතික පක්ෂය ඇතුළේ කැබිනට් සංශෝධනයට බාලගිරි දෝෂය සැදිමත් සුපුරුදු පරිදි රනිල්ගේ හෙන්චයියන් එම අමාත්‍ය ධූර වල රඳවා ගැනීමට වික්‍රමසිංහ විසින් කටයුතු කිරීමත් නිසා නැවත වතාවක් සියුම් කුණාටුවක් එජාපය තුල නිර්මාණය වෙමින් ඇත.

මේ අතර මෙම කුණාටුව මැද්දේ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ දේශීයත්වය අගය කරන මන්ත්‍රීවරු පිරිසක්ද පෙර සජිත් ප්‍රේමදාස මහතා සමඟ එක්ව 2011 වර්ෂයේ සිට පක්ෂයේ ප්‍රතිසංස්කරණයට අරගල කරපු කණ්ඩායමක්ද සාකච්ඡා ආරම්භ කොට තිබේන බව lankaleaks දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කර සිටි.

ඒ සඳහා මූලික සාකච්ඡා වට 2ක් පෙරේදා(21) රාත්‍රියේදී බත්තරමුල්ල වෝටර්ස් ඒඩ්ජ්හි (Waters Edge)දී පැවැත් වුණු අතර තවත් පිරිසක් කින්ග්ස්බරි හෝටලයේ (Kingsbury Hotel)දී මුණගැසී ඇත.

තවදුරටත් මහජන මතය නොසළකා හරිමින් රනිල් වික්‍රමසිංහ කටයුතු කරන්න සූදානම් වෙමින් සිටිනවා නම්, අවම වශයෙන් එකඟ වූ කැබිනට් සංශෝධනය සහ පක්ෂයේ ප්‍රතිසංස්කරණය සිදු කරන්නේ නැත්නම් නායකත්වය වෙනුවෙන් අලුත් නායකයෙක් ඉදිරියට ගේන එම සදහා කටයුතු කිරිමට මෙම කණ්ඩායම් අතර සාකච්ඡා සිදුව තිබේ.

දිගින් දිගටම පාවාදීම් කළ කරූ ජයසූරිය වෙනුවට බිය වැද්දීම් වලට බයේ සිටින සජිත් ප්‍රේමදාසවත් පසෙකට තල්ලු කර එජාපයට පිටින් පැමිණි ෆීල්ඩ් මාර්ෂල් සරත් ෆොන්සේකාගේ නම යෝජනා වි ඇති අතර ඒ සදහා කණ්ඩායම් දෙකෙම සාමාජිකයන් එකඟතාව පලකර තිබේ.

යූ.එන්.පී.ය අලුත් මාවතකට යනුවෙන් මෙම සංග්‍රාමය නම්කර ඇති අතර ඒ වෙනුවෙන් පුළුල් මෙන්ම සංවිධානාත්මක වැඩපිළිවෙළක් ක්‍රියාත්මක කිරිමටද එකඟතාව පලවි තිබේ.

මේ අතර පක්ෂයේ ජාතික සංවිධායකවරයා විදියට පාඨලී චම්පික රණවක මහතාගේ නම යෝජනා වි ඇති අතර පක්ෂයේ මහ ලේකම්වරයා විදියට යෝජනාවි ඇත්තේ රංජිත් මද්දුමබණ්ඩාරගේ නමයි.

පක්ෂයේ නියෝජ්‍ය නායක විදියට සජිත් ප්‍රේමදාසගේ නම,පක්ෂයේ සභාපති විදියට ඉම්තියාස් භාකීර් මාකර්ගේ නමද යෝජනා වි ඇති අතර ඊට අමතරව පක්ෂයේ සහකාර ලේකම්වරු 5දෙනෙකු ද ඔවුන් යෝජනා කරගෙන ඇති බවයි lankaleaks දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කර සිටියේ.

මිට අමතරව යොවුන් පෙරමුණ,වෘත්තීය සමිති ,සහ කාන්තා කණ්ඩායම් මෙහෙයවිම් සදහා අලුතින් නම් යෝජනා වි ඇති අතර ඔහුන් හරහා පක්ෂය පුලුල් ලෙස ගොඩනැගිමට අවශ්‍ය නායකත්වයන් හැසිරිමට් මෙන්ම විශේෂ වැඩ පිළිවෙළක් ක්‍රියාත්මක කීරිමටද මෙහිදි යොජනා වි තිබේ.

ෆීල්ඩ් මාර්ෂල් සරත් ෆොන්සේකා ලංකාවට පැමිණි විගස ඔහුව හමුවීමටත් ,පාඨලී චම්පික රණවක හමුවීමටත් මෙම කණ්ඩායම් දෙකම තින්දුකර තිබේන අතර ඉදිරි දින කිහිපය තුල සක්‍රියව ඒ සදහා දායක විමටද ඔහුන් තින්දුකර තිබේ.

මේ අතර මේ වනවිට පාඨලී චම්පික රණවක අමාත්‍යවරයා සමග සිටින කිහිපදෙනෙක්ම මේ අදහස පැළ කර ඇති බවත් ඒ අනුව ඉතා ඉක්මණින් එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ සාමාජිකත්වය ගන්නා ලෙසත් ඔවුන් පාඨලී චම්පික රණවකට යෝජනා කර තිබේන බවද දැන ගන්නට තිබේ.

උපුටනය: ලංකා ලීක්ස්

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *