පූජ්‍ය කුසලධම්ම හිමියන්ගේ අපවත් වීම සැලසුම් සහගත කුමන්ත්‍රණයක්! (විශේෂ)

පූජ්‍ය ධරණාගම කුසලධම්ම නා හිමියන් මෙසේ අසාධ්‍ය තත්වයට පත් වීම සහ ඒ සමග උන්වහන්සේ සතු බෞද්ධයා නාළිකාව ප්‍රධාන මාධ්‍ය ජාලය ඇතුළු දේපොළ සම්බන්ධයෙන් මෙම කුමන්ත්‍රණය දියත් වන බව අප පසුගියදා අනාවරණය කළා.

කුමන්ත්‍රණකාරී ලෙස වෛද්‍ය පරීක්ෂණ සඳහා ඇමරිකාවට වැඩම කර සිටී බෞද්ධයා නාලිකාවේ නිර්මාතෘ සහ කොළඹ ශ්‍රී සම්බෝධි විහාරාධිපති ධරණාගම කුසලධම්ම නා හිමියන් එරට සුපිරි රෝහලකදී අනපේක්ෂිත ලෙස හදිසියේම අසාධ්‍ය තත්වයට පත්වු අතර පසුව උන්වහන්සේ යලිත් ලංකාවේ රෝහලකට ඇතුලත් කිරිමෙන් පසුව සුව අතට හැරෙමින් සිටි අතර අද උදෑසන උන්වහන්සේ අපවත් වි ඇති බව lankaleaks වාර්තාකරු සදහන් කළා.

උන්වහන්සේ අපවත්විමත් සමග මේ වනවිට කලබලකාරි තත්ත්වයක් හටගෙන ඇති අතර ඊට හේතු වි ඇත්තේ උන්වහන්සේගේ දේහය නිසියාකාර පරික්ෂණයක් සදහා යොමුකරන ලෙස ඥාතින් ඇතුලු දායක සභාවේ කණ්ඩායමක් ඉල්ලා සිටිමත් එයට විරුද්ධව කුසලධම්ම හිමියන්ගේ දේපළ කොල්ල කැමට උන්වහන්සේගේ ඝාතන කුමන්ත්‍රණ මෙහෙයුම් දියත් කල ගෝඨා කල්ලිය රටේ නීතිය හසුරුවන පොලිසිය සහ වෛද්‍යවරුන් මුදල් බලයෙන් හසුරුවමින් සිටින බවයි lankaleaks වාර්තාකරු අනාවරණය කළේ.

ජනවාරි 05 වැනිදා අප කුසලධම්ම හිමියන් ඝාතනය සදහා කුමන්ත්‍රණයක් දියත් කරමින් තිබේන බව අප පලමුව අනාවරණය කල අතර එතැන් සිට කුමන්ත්‍රණය සම්බන්ධයෙන් පියවරෙන් පියවර සාක්ෂී සහිතව අනාවරණය කිරිමට අප කටයුතු කළා.

රටේ පවතින කාලකණ්ණි නීතිය සහ නීතිය හසුරුවන වද පිදුන බලවතුන් හේතුවෙන් රටට සම්පතක්වු මහ සංඝ පරපුරක් අකාලයේ රටට අහිමි වු බව නොරහසකි.අප කොතරම් සත්‍ය හෙලිදරව් කලද මුදලට ගිජු මෙන්ම බලයෙන් මොහොනයට පත්වු අමනයන් මේ රට ගිලගන්නා තුරු බලා සිටිම රටේ ජනතාව මෙන්ම දේශප්‍රේමීයෙන් මත්ව කෑ ගසන මොඩයන් තවදුරටත් සුදානම් ද?

ආශ්‍රිත පුවත්: පූජ්‍ය ධරණාගම කුසලධම්ම හිමිට අසාධ්‍යයි… ගෝඨා, දිලීත්, අලස් කුමන්ත්‍රණයක!

උපුටනය: lankaleaks

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.