පාර්ලිමේන්තුව ගිනියම් කරමින් මිනීමරු ගෝඨා ඇතුළු බත් ගොට්ටන් කුපිත වූ ෆීල්ඩ් මාෂල්ගේ කතාව (Video)

“අර කෑගහන කෙනාගේ ගෙදර පහුගිය දවස්වල කොල්ලෙක් මැරුණා. දැන් එයා භූතයෛක් වෙලා. ඉල්ලන්නෙම ව්‍යාඝ්‍රලු. සාමාන්‍යෙයන් භූතයො ඉල්ලන්නේ කරවල නේ. නිකං කෑගහලා මගෙන් අහගන්න එපා.” යැයි අද පාර්ලිමේන්තුවේ විස්වාසභංග විවාදයට එක්වෙමින් අමාත්‍ය සරත් ෆොන්සේකා සිය කතාව කරමින් සිටියදි එයට බාදා කල විමල් විරවංශට දැඩි ලෙස චොදනා කර සිටියා.

අප පසුගිය මාර්තු 22 වැනිදා විමල්ගේ ගෙදර හොල්මන ගැන අනාවරණය කර සිටියා…….

විමල්ගේ නිවසේ මරණයට පත්වු ජනිත් මිනිස් බිල්ලක් ඉල්ලා හොල්මන් කරයි… යකදුරු සහය ඇමති සාගලගෙන් … ආත්මයක් නිකන් කාගෙන්වත් පලිගන්න නෑ … ජනිත්ගේ මව….

~~අමාත්‍ය සරත් ෆොන්සේකා ~~

අර කෑගහන කෙනාගේ ගෙදර පහුගිය දවස්වල කොල්ලෙක් මැරුණා. දැන් එයා භූතයෛක් වෙලා. ඉල්ලන්නෙම ව්‍යාඝ්‍රලු. සාමාන්‍යෙයන් භූතයො ඉල්ලන්නේ කරවල නේ. නිකං කෑගහලා මගෙන් අහගන්න එපා. අතීතය සිද්ධවෙච්ච දේවල් එක්ක සන්සන්දනය කරෝතින් මහේන්ද්‍රන්ව උපදේශ කෙනෙක් කරපු එකේ කිසිම වරදක් නෑ. ඒකාලේ ආර්ථිකේ මෙහෙයවූයේ පි.බී. එයාට විරුද්ධන නඩුවක් තිබුණ.

ඒකෙන් එයාව අයින් කලා. පස්සේ මහින්ද එයාව උපදේශක කෙනෙක් කියලා පත් කළා. ඒනිසා අගමැතිතුමා මහේන්ද්‍රන්ව එහෙම පත්කරපු එකේ කිසි වැරැද්දක් නෑ. මේ විශ්වාසභංගයෙන් අපි තවත් ශක්තිමත් වුණා. අපි දිනුවත් දිනුම්. පැරදුණත් දිනුම්. මේක ගිහින් අර භූතයට කියන්න. ඒකාලේ මුදල් අවභාවිතා කරපු හැටි මං ගාව

ලැයිස්තුවක් තියෙනවා. ඒවා තියාගෙන මේ බිලියන 10ක් ගැන කතාකරන එක මට තේරෙන්නෑ. ගෝඨාභය බිලියන 11ක් හොරකම් කලා ඇවන්ගාඩ් එකෙන්. ඒකාලේ ඒ පාලකයාට විරුද්ධව දෝෂාභියෝග ගෙනාවේ නෑ. එහෙනම් කද තියෙයි නිල්වලා ගගේ. ග්‍රීඩ බොන්ඩ් කියලා එකක් තිබුණා. ලෝකේ කිසි කෙනෙක් ගිහින් ඒකේ සල්ලි දැම්මේ නෑ. කබ්රාල්ලා ඒකේ මිලියන 7ක් දැම්මා. ඒ සල්ලි ජනතාවට නැතිවුණා. අර බෙල්ල වටේ රතුපාට මාලේ දාගෙන ඉන්න කෙනා නෑ මෙතන.

උපුටනය: ලංකා ලීක්ස්.නෙට්

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.