අකිලගේ මල්ලි මිලියන 60කට විදලා

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ මහා ලේකම් අමාත්‍ය අකිල විරාජ් කාරියවසම්ගේ සහෝදරයා වන අමිල කාරියවසම් අකිලගේ සම්බන්ධිකරණ ලේකම් ධුරයෙන් වහාම ඉවත් කිරිමට කටයුතු කර තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

ළමයින්ව පාසල් වලට ඇතුලත් කිරීම සඳහා විවිධ පුද්ගලයන්ගෙන් මිලියන 60 කට අධික මුදලක් ලබා ගැනීම පිළිබඳව ඔහුට එරෙහිව ඇති විමර්ශන කටයුතු මේ වනවිට ආරම්භ වි ඇති අතර ඒ හේතුවෙන් සහෝදරයන් අතර විරසකයක් නිර්මාණය වී ඇති බවයි අප වාර්තාකරු සදහන් කලේ.

මේ අතර ඉතා මෑතකදි අකිල කෝටි 12 දි කුරුණාගල ප්‍රදේශයෙන් පරණ වලව්වක් මිලට ගෙන ඇති අතර එයට මුදල් ලබා දුන්නේ තමයි බව අමිල දැන් දැන් තැන තැන කියමින් යන අතර ප්‍රදේශයේ දේශපාලකයන් කිහිප දෙනෙකු හමුවි ඇති අමිල සදහන් කර ඇත්තේ

“මම මේ සල්ලි අරගෙන නිකම් හිටියේ නෑ. අයියාට වලව්ව ගන්න මම සල්ලි දුන්නා.”

මේ අතර මහලේකම්වරයා මේ ලගදි පක්ෂයේ ප්‍රතිසංවිධාන කටයුතු මෙහෙයවීම සඳහා නව නිලධාරිවරයෙක් පත් කොට ඇති අතර එම ධූරය නම් කොට ඇත්තේ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ CEO හෙවත් ප්‍රධාන විධායක නිලධාරි යන නාමයෙනි. මෙම තනතුරට පත් වූ පුද්ගලයා 6 වතාවක් කුරුණෑගල ඡන්දය පරාජය වූ පුද්ගලයෙක්. මෙම පත් කිරීම හරහා බරපතළ අර්බුදයක් සිරිකොතේ නිර්මාණය වී ඇති බවත් නව ප්‍රතිසංවිධානයන් සඳහා මේ වන විට ජාතික සංවිධායක නවීන් දිසානායක මැදිහත් වී ඇති බවත් වාර්තා වේ.

නමුත් නව CEO නම් පක්ෂයේ ප්‍රතිසංවිධාන කටයුතු පසෙකලා පක්ෂයේ පහළ තනතුරු වලට පත් වීමට නියමිත විවිධ ව්‍යාපාරිකයන් හා පුද්ගලයන්ගෙන් මුදල් ඉල්ලා තිබේ.

අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළේ පිටකෝට්ටේ ප්‍රදේශයේ පවතින ඉතා ප්‍රසිද්ධ චීන අවන්හලකදි එක්තරා ආසනයක සංවිධායක ධූරය බලාපොරොත්තු වන ව්‍යාපාරිකයෙකුගෙන් මොහු ලක්ෂ 20ක් ඉල්ලා ඇති බවට මෙ වනවිට තොරතුරු අනාවරණය වි ඇති බවයි. මේ වන විට ලක්ෂ 5 ක මුදලක් අතිකාරම් වශයෙන් එම ව්‍යාපාරිකයා විසින් මෙහුට ගෙවා ඇති බවද අනාවරණය වි තිබේ.

අකිල කෝටි 12 ක මුදලකට වලව් මිලයට ගනිද්දි, ඔහුගේ සහෝදරයා මිලියන 60 ක කප්පම් ඉල්ලද්දි අකිල විසින් පත් කරන නිලධාරින් මිනිසුන්ගෙන් ආසන සංවිධායක ධූර ලබා දීම සඳහා ලක්ෂ 20ක් ඉල්ලිම හරහා අද වන විට එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ අභ්‍යන්තරය බරපතල ගැටුම්කාරි තත්ත්වයක් දක්වා ගමන් කර තිබේ.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.