කරු ‘අලුත් මගක්’ ගැනීමට සැරසෙයි

මෙරට ජ්‍යේෂ්ඨ දේශපාලනඥයෙකු වන කතානායක කරු ජයසූරිය මහතා ඉදිරි මහ මැතිවරණයට ඉදිරිපත් නොවීමට තීරණය කර ඇතැයි ජයසූරිය මහතාට සමීප ආරංචි මාර්ග කියයි.

මහ මැතිවරණයට තරග කිරීමට ඉදිරිපත් නොවී එජාප ජාතික ලැයිස්තුවෙන් පාර්ලිමේන්තුවට පැමිණීමට ජයසූරිය මහතාට ආරාධනා ලැබී ඇතත් එය ද තරයේ ප‍්‍රතික්ෂේප කර ඇති කරු ජයසූරිය මහතා තමා මාදුළුවාවේ සෝහිත හිමියන් නායකත්වය දුන් ‘සාධාරණ සමාජයක් සදහා වූ ජනතා ව්‍යාපාරයට’ නායකත්වය දෙන බව පවසා ඇත.

අප මේ සම්බන්ධයෙන් සාධාරණ සමාජයක් සදහා වූ ව්‍යාපාරයේ ප‍්‍රබලයෙකුගෙන් කළ විමසීමේදී ඔහුද මේ බව තහවුරු කළ අතර කරු ජයසූරිය මහතා එහි නායකත්වය ගන්නේ නම් මේ මොහොතේ දේශපාලනය ගැන කළකිරීමෙන් සිටින අතිවිශාල පිරිසක් එය වටා ගොනුවීමේ සූදානමින් සිටින බව ද සදහන් කළේය.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *