අන්තර්ජාලයේ ඔබේ භාණ්ඩ හෝ සේවා විකුණන අතරේ අමතරව තවත් මුදල් හොයන්න හොඳම අවස්ථාවක්..

දිනෙන් දින යාවත්කාලීන වන ව්‍යාපාරික ලෝකයේ ඔබ භාණ්ඩ හෝ සේවා නිෂ්පාදකයෙකු වුවත්, සේවා සපයන්නෙකු වුවත්, භාණ්ඩ අලෙවිකරන්නෙකු වුවත් එහි වර්ධනය වෙමින් පවතින තරඟකාරීත්වය සුළුපටු නොවේ.

එම තරඟකාරීත්වය භාණ්ඩ කාණ්ඩයට වැටෙන ගොවියාගේ නිෂ්පාදනයේ සිට ගුවන්යානා නිෂ්පාදකයා දක්වාත්, සේවා සැපයීම් කාණ්ඩයට අයත්වන කම්කරුවාගේ සිට වෛද්‍යවරයා දක්වාත් පවතී. මේ හේතුවෙන් ඔබ කුමන ක්ෂේත්‍රයක, කවර ආකාර භාණ්ඩ හා සේවා නිෂ්පාදකයෙකු වුවද ඔබට ඔබේ භාණ්ඩය හෝ සේවාව අලෙවි කරණය සඳහා අවශ්‍ය ප්‍රචාරණය සහ ප්‍රවර්ධනය සිදුකළ යුතු වේ.

සාම්ප්‍රදායික අන්තර්ජාල ප්‍රචාරණ සහ අලෙවිකරණ ක්‍රමවේදය අතික්‍රමණය කරමින්

එම ප්‍රචාරණය සහ ප්‍රවර්ධනය සඳහා සන්නිවේදනය අත්‍යාවශ්‍ය සාධකයක් වන අතර විද්‍යුත්, මුද්‍රිත සහ අන්තර්ජාල මාධ්‍ය වැඩි දායකත්වයක් සපයයි. එයිනුත් අද වන විට භාණ්ඩ හා සේවා ප්‍රචාරණයත්, ප්‍රවර්ධනයත් යොදාගන්නා මාධ්‍ය ලෙස අන්තර්ජාල මාධ්‍ය අන් සියලු මාධ්‍යයන් අභිබවමින් ඉතා සීඝ්‍රයෙන් ඉදිරියට පැමිණෙමින් තිබේ.

ඊට ප්‍රධාන හේතු කිහිපයක් ඇති අතර ඉන් ප්‍රධාන වන්නේ අන්තර්ජාල මාධ්‍ය මේ වනවිට ජනතාව අතටම සමීපවන අද්වීතිය වේගයත්, ඉතා අඩුම පිරිවැයකින් සහ කාලයකින් ඉලක්කගත පාරිභෝගික පිරිසක් වෙත ප්‍රචාරණය කිරීමේ ඇති සුවිශේෂී හැකියාවයි. මේ නිසාම අද වන විට දේශීයව සහ විදේශීයව භාණ්ඩ හා සේවා ප්‍රචාරණය සහ අලෙවිකරණය සඳහාම නිර්මාණය වුණු වෙබ් අඩවි රාශියක් ඇත.

වෙනත් රටවල නිර්මාණය වුණු මෙම භාණ්ඩ හා සේවා අලෙවිකරණ වෙබ් අඩවිවලට විවිධ වෙනස්කම් දක්නට ලැබුණද, අප රටේ සියයට අනූනවයක් වෙබ් අඩවිවල දක්නට ලැබෙන්නේ එකම සාම්ප්‍රදායික ප්‍රචාරණ සහ අලෙවිකරණ ක්‍රමවේදයයි.  

එහෙත් එම සාම්ප්‍රදායික අන්තර්ජාල ප්‍රචාරණ සහ අලෙවිකරණ ක්‍රමවේදය අතීක්‍රමණය කරමින් විකුණුම්කරුවාටත්, ගැනුම්කරුවාටත් ප්‍රතිලාභ ලැබෙන අලුත්ම ක්‍රමවේදයක් ප්‍රථමවරට හඳුන්වා දීමට ශ්‍රී ලාංකීය වෙළඳ දැන්වීම් සහ ප්‍රචාරණ සමාගමක් සමත්ව සිටී. ඒ ICAN Holdings සමාගම යටතේ ඇති ICAN Advertising සමාගමට අයත් Bannercuts වෙළඳ සන්නාමය යටතේ වන bannercuts.com වෙබ් අඩඩිය හරහායි. මෙම සමාගම වසර 05ක් වැනි කෙටි කාලයක් තුළ දීපව්‍යාප්ත පාරිභෝගිකයින් 95,000කට වැඩි පිරිසකගේ විශ්වාසය දිනාගැනීමට සමත්ව ඇති සමාගමකි.

සුවිශේෂී වරප්‍රසාද සහ ප්‍රතිලාභ රැසක්

මෙහිදී භාණ්ඩයක් හෝ සේවාවක් අලෙවිකරණ දැන්වීම් ප්‍රචාරකයාට තමා වැය කරන මුදල කිසිඳු ලෙසකින්වත් අපතේ නොයන පරිදි සුවිශේෂී වරප්‍රසාද සහ ප්‍රතිලාභ රැසක් හිමිවන අතර ඔහුගේ රැචිකත්වය මත වෙනත් දැන්වීම් සහ ප්‍රවර්ධන තොරතුරු නැරඹීමත්, ඒවා පිළිබඳව දැනුවත් වීම තුළිනුත් සැලකිය යුතු ප්‍රමාණයක අතිරේක  මුදල් ප්‍රමාණයක් ඉපයීමේ අවස්ථා හිමිවේ. මෙය ඔබට ඔබේ දැන්වීම නිකරුනේ මුදාහරිනවා වෙනුවට ඉලක්කගත පිරිසකට (ස්ත්‍රී/පුරුෂ භාවය, වයස් සීමාව, ප්‍රදේශය..ආදී දේ) තෝරා බේරා ප්‍රචාරණය කිරීමේ හැකියාවත් මේ තුළ පවතී. ඔබ ස්වයං රැකියාව නියුතු ව්‍යසායකයෙකු නම් ඔබට ඔබේ නිෂ්පාදනය සහ සේවාවන් ප්‍රචාරණය තුළින් වැඩි අලෙවිකයකුත්, අතිරේක ආදායමකුත් උපයාගැනීමේ අවස්ථාව ඉතා පහසුවෙන් හිමිවේ.

ඔබට ඔබේ ප්‍රචාරණ සහ ප්‍රවර්ධන අවශ්‍යතාවය මත ජාත්‍යන්තරව පිළිගත් PTC-Pay-to-click (එක ක්ලික් එකට ගෙවීම) ක්‍රමවේදය යටතේ අවශ්‍ය දැන්වීම් ප්‍රචාරණ සැලසුමක් සිමාසහිත වලංගු කාලයක් සඳහා මිලදී ගත හැකි වන අතර ඊට අදාළව ඔබේ අලෙවිකරණ හෝ ප්‍රවර්ධනය කරන භාණ්ඩ හෝ සේවාවේ ප්‍රචාරණ සහ ප්‍රවර්ධන කටයුතු නිදහසේ සිදුකිරීමේ අවස්ථාව හිමිවේ.

අප පෙර සඳහන් කළ පරිදි මෙහි ඇති වඩාත් වැදගත් සහ වෙන අන්කවර සමාගමකින්වත් මෙතෙක් නොලැබුණු සුවිශේෂීම වාසිය වන්නේ ඔබට ඔබේ භාණ්ඩය හෝ සේවාව අදාළ කාලයේදී අවශ්‍ය පරිදි විකුණා ගත නොහැකි වුවද ඔබ ප්‍රචාරණය සඳහා වැය කළ මුදලට වඩා වැඩි මුදලක් වෙනත් ප්‍රචාරණ සහ ප්‍රවර්ධන දැන්වීම් නැරඹීමෙන් සහ ඒවාට දායක වීමෙන් ඔබට උපයාගත හැකි වීමයි.

මේ සඳහා ICAN Advertising සමාගමේ Bannercuts වෙළඳ සන්නාමය යටතේ ප්‍රචාරණ සහ ප්‍රවර්ධන සැලසුම් කිහිපයක් හඳුන්වා දී ඇත. පහත දැක්වෙන්නේ එම සැලසුම් වන අතර ඒවායින් ඔබ කැමති සැලසුමක් මිලදී ගෙන ඔබට විකිණීමත්, ඉපයීමත් යන සිදුකළ හැක.

විශේෂ දැනුමක් අවශ්‍ය නැහැ

එසේම එක් පුද්ගලයෙකුට හෝ ව්‍යාපාරිකයෙකුට කාණ්ඩ තුනක් යටතේ ඇති සැලසුම් ඔවුන්ගේ අවශ්‍යතාවය මත කැමති ප්‍රමාණයක් මිලදී ගැනීමේ හැකියාවද පවතී. එම සැලසුමට අදාළව ඔවුන් ප්‍රචාරණය හෝ ප්‍රවර්ධනය කරන දැන්වීමට හිමිවන Pay-to-clicks(PTC) ප්‍රමාණයක් ඇති අතර දැන්වීම් නැරඹීමේදී සහ ප්‍රවර්ධන කටයුතු වලට දායක වීමේදී ඊට හිමිවන Pay-per-clicks(PPC) ප්‍රමාණයක්ද එකී සැලසුම් වලට වෙන වෙනම අදාළව පවතී. මේ  නිසාම අන්තර්ජාල වෙළඳ ප්‍රචාරණය සම්බන්ධයෙන් විශේෂ දැනුමක් නොමැති කෙනෙකුට වුවද ඉතාම පහසුවෙන් වෙළඳ දැන්වීමක් පළකොට තම භාණ්ඩ හා සේවා අලෙවි කර ගැනීමටත් අමතරව සැලකිය යුතු තරම් ආදායමක් ලබාගැනීමේ අවස්ථාවත් උදාවේ.

Win-Win සංකල්පමය ක්‍රමවේදය

ඔබ ව්‍යාපාරිකයෙකු හෝ සේවා සපයන්නෙකු නොවූවද ඔබ අමතර ආදායමක් ඉපයීමට මඟක් සොයන්නෙකු හෝ උනන්දුවක් දක්වන අයෙකු වේ නම් ඔබට මෙම සමාගම ඉහත සැලසුම් හරහා මඟ පාදයි. ඒ ඔබ මිලදී ගන්නා ප්‍රචාරණ සැලසුමට අදාළ ඉඩ සහ ක්ලික්ස් (PTC) ප්‍රමාණය භාණ්ඩයක් හෝ සේවාවක් විකුණා ගැනීමට අවශ්‍ය ඔබේ මිතුරෙකුට හෝ වෙනත් ව්‍යපාරිකයෙකුට යම් මුදලකට විකිණීමේ අවස්ථාව ලබාදීම තුලිනි. එම නිසා Win-Win සංකල්පමය ක්‍රමවේදයට අනුව මෙම එක් සැලසුමක් තුළින් ඔබට අන්තර්ජාලය හරහා මුදල් ඉපයීමේ අවස්ථා එකක් නොව රාශියක් bannercuts.com තුළින් විවරව පවතී.

ඔබ අන්තර්ජාලයේ නිකරුනේ ගෙවා දමන ඔබේ කාලය, මුදල් සහ දත්ත වෙනුවෙන් අමතර ආදායමක් සහ වැඩි ප්‍රතිලාභයක් ලබාගැනීමට උනන්දු අයෙකු නම් ඔබට මේ පිළිබඳ වැඩි විස්තර පහත සඳහන් දුරකථන මාර්ග ඔස්සේ ලබාගත හැක.

මඳුසංඛ – 0773911916

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.