කොරෝනා නිසා Peter Rabbit 2 ප්‍රදර්ශනය කල් යයි

කොරෝනා වෛරසය පැතිරීම මධ්‍යයේ ප්‍රදර්ශනය කිරීම කල් දැමීමට පියවර ගත් නවතම ප්‍රධාන චිත්‍රපටය බවට Peter Rabbit 2 පත්විය.

Peter Rabbit 2 හි ප්‍රධාන හඩ කැවීම් ශිල්පීන් වන්නේ ජේම්ස් කෝර්ඩන් සහ මාර්ගොට් රොබීය. James Corden and Margot Robbie. මාර්තු 27 වන දින එක්සත් රාජධානියේ සිනමා ශාලාවලදීත්, සතියකට පසුව එක්සත් ජනපදය තුළත් චිත්‍රපටය ප්‍රදර්ශනය වීමට නියමිතව තිබුණි.

නමුත් රසිකයන් සිනමා ශාලාවලට පැමිණේද යන්න පිළිබඳ අවිනිශ්චිතතාවයකින් යුතුව, එය දැන් අගෝස්තු 7 දක්වා කල් දමා ඇත. නව ජේම්ස් බොන්ඩ් චිත්‍රපටය වන නෝ ටයිම් ටු ඩයි New James Bond film No Time To Die  අප්‍රේල් සිට නොවැම්බර් දක්වා ප්‍රමාද වී සතියකට පසුව මෙම තීරණය ගෙන තිබේ.

2018 දී එළිදැක්වූ පළමු Peter Rabbit චිත්‍රපටය ලොව පුරා බොක්ස් ඔෆිස් හි ඩොලර් මිලියන 350 කට වැඩි ආදායමක් උපයා ඇති අතර ඉන් තුනෙන් දෙකක්ම උතුරු ඇමරිකාවෙන් පිටතින් උපයා ගෙන ඇත.

වෛරසය පිළිබඳ භීතිය එක්සත් රාජධානියේ සහ එක්සත් ජනපදයේ ටිකට්පත් ලැබීමට තවමත් විශාල බලපෑමක් කර නැත, නමුත් ජනවාරි සිට චීනයේ සිනමාහල් 70,000 ක් වසා දමා ඇති අතර ඉතාලියේ සියලුම සිනමාහල් සති අන්තයේ දොරවල් වසා දමන ලෙසට නියෝග කරන ලදී.

වෛරසය පැතිරීම නැවැත්වීමේ උත්සාහයක් ලෙස ප්‍රංශයේ සමහර ප්‍රදේශවල සිනමාහල් ද වසා දමා ඇත.

පාස්කු සති අන්තයේ ආරම්භය වන තවත් පවුල් චිත්‍රපටයක් වන ට්‍රොල්ස් වර්ල්ඩ් ටුවර් Trolls World Tour සතියකින් අප්‍රේල් 10 දක්වා කල් දමා ඇත.

බී.බී.සී

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.