කොරෝනා පැතිරීමට අවධානම වැඩිම පුත්තලම දිස්ත්‍රික්කයයි – යුද්ධ හමුදාපති

මේ වන විට ශ්‍රී ලංකාවේ නිරෝධායන මධ්‍යස්ථාන 16ක පුද්ගලයින් 2258ක් නිරෝධායනයට ලක්වෙමින් පවතින බවත් එසේම මාර්තු 01 දා සිට 09 දා තෙක් ලංකාවට පැමිණි පුද්ගලයන් 1500-2000ක් පමණ නිරෝධානයට භාජන වී නොමැති බවත් යුද්ධ හමුදාපති ලුතිනන් ජනරාල් ශවේන්ද්‍ර සිල්වා මහතා පැවැසීය.

කොවිඩ් 19 පැතිරීම වැළැක්වීම සඳහා ස්ථාපිත කර ඇති කාර්ය සාධක බළකායේ ප්‍රධානී ලෙස අද (17* දින රාජගිරියේ පිහිටි කොවිඩ් – 19 පැතිරිම වැළැක්වෙන ජාතික ක්‍රියාන්විත මධ්‍යස්ථානයේ පවත්වන ලද මාධ්‍ය හමුවේදී යුද්ධ හමුදාපතිවරයා මේ බව හෙළි කළේය.

මෙසේ නිරෝධානයට ලක්ව නැති පුද්ගලයින් අතරින් 800 දෙනකු පුත්තලම දිස්ත්‍රික්කයේ සිටින කී යුද්ධ හමුදාපතිවරයා කොරෝනා වෛරසය පැතිරීමට වැඩිම අවධානමක් ඇත්තේ පුත්තලම දිස්ත‍්‍රික්කයේ බවත් තවදුරටත් ඔවුන් නිරෝධානයට ලක් නොවන්නේ නම් පුත්තලම දිස්ත්‍රික්කයම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි ක්‍රියාමාර්ගයක් ගන්නා බවත් සඳහන් කළේය.

දඹදිව වන්දනාවේ ගොස් ඇති වන්දනාකරුවන්ගේ තත්ත්වය ගැන පැහැදිලි කළ යුද්ධ හමුදාපතිවරයා මේ වන විට පුද්ගලයන් 800ක් පමණ දඹදිව වන්දනාවට ගොස් ඇති බවත් ඔවුන් සම්බන්ධයෙන් පියවර ගන්නා බවත් පැවසීය.

හෙට මධ්‍යම රාත්‍රියේ සිට ගුවන් මගින් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණෙන ගුවන් මගීන්ට රටට ඇතුළුවීම තහනම් කරන බව ද යුද්ධ හමුදාපතිවරයා මෙහිදී සදහන් කළේය.

අපි ජාතියක් ලෙස පරදින පිරිසක් නොවන බව යුද හමුදාපති ලුතිනල් ජෙනරාල් ශවේන්ද සිල්වා මහතා පවතින තත්ත්වය අනුව රටේ ජනතාව අවදියෙන් හා සුපරික්ෂාකාරිව සිටිනම් මෙය හැකි ඉකිමනින් විසඳිය හැකි බවද වැඩිදුරටත් සඳහන් කළේය.

මෙහිදී අදහස් දැක්වූ සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් අනිල් ජාසිංහ මහතා මෙරට කොරෝනා ආසාදිතයින්ගේ තත්ත්වය බරපතළ නොවන බවත්, කොරෝනා අසාදිතයින් සඳහා ප්‍රතිකාර කිරීමට සඳහා පොළොන්නරුවේ වැලිකන්ද රෝහල තෝරාගෙන ඇති බව පැවසීය.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.