චාරිකා සහ විනෝද ගමන් තහනම් කරන බව සෞඛ්‍ය ඇමැතිවරිය කියයි

ශ්‍රී ලංකාවේ කොරෝනා වෛරසයේ පැතිරිම වැඩි වශයෙන් දැකිය හැකි වන්නේ දේශිය පුරවැසියන්වට වඩා කොරෝනා වසංගතය පැතිරි ඇති රටවලින් සිට පැමිණි පිරිස  අතර බව සෞඛ්‍ය අමාත්‍ය පවිත්‍ර වන්නිආරච්චි මහත්මිය සඳහන් කළාය.

අද (18) පැවති කෙරෝනා මර්දන මාධ්‍ය හමුවකට එක්වෙමින් අමාත්‍යවරයි මේ බව ප්‍රකාශ කළාය.

විශේෂයෙන් ඊයේ දිනයේ වාර්තා වු රෝගින් දෙස බැලිමේදි ඉතාලිය, කටාර්, එංගලන්තය හා ඉන්දියාව වැනි රටවලින් පැමිණි පිරිස් මෙම රෝගයට බදුන් වි ඇති බව දක්නට ඇති බවත් මේ තත්ත්වය තුළ රජයක් ලෙස හැකි ඉක්මණින් මේ තත්ත්වය පාලනය කිරිමට අවශ්‍ය පියවර ගන්නා බවත් සෞඛ්‍ය අමාත්‍යවරිය සඳහන් කළාය.

මෙහිදී නිවාඩු ලැබුණු දිනවල ජනතාව හැසිරෙන ආකාරය පිළිබදව සිය කණස්සල්ල පළ කළ අමාත්‍යවරිය රජය නිවාඩු ලබා දුන්නේ චාරිකා සහ විනෝද ගමන් යෑමට නොවන බවත් චාරිකා සහ විනෝද ගමන් තහනම් කිරීමට පියවර ගන්නා බවත් සදහන් කළාය.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.