ඉන්දිය සුපිරි ක්‍රිකට් ක්‍රීඩක දෝනි Covid 19 සහනවලට දුන් ‘සොච්චම’ ගැන දැඩි විවේචන

නිවැරදි මූලාශ‍්‍රමත පදනම් නොවී ‘හුදු’ තොරතුරු පමණක් මුදා හරින සමාජ මාධ්‍ය ඉන්දිය ක‍්‍රිකට් කණ්ඩායමේ හිටපු නායක මෙහන්ද්‍ර සිං දෝනිව ඉලක්ක කරගෙන පසුගිය දිනවල ගෙන ගිය ප‍්‍රචාරය සාවද්‍ය පුවතක් බව මේ වන විට හෙළිව තිබෙනවා.

නව කොවිඩ් වෛරසය මර්ධනය සඳහා පූනේ හි සමාජ සුබසාධන ආයතනයක් දියත් කළ වැඩසටහනක් වෙත සහාය දක්වමින් සුපිරි ඉන්දීය හිටපු නායක මහේන්ද්‍ර සිං දෝනි පරිත්‍යාග කළ රුපියල් 100,000ක මුදල සම්බන්ධව සමාජ මාධ්‍ය මගින් ඔහුට දැඩි විවේචන එල්ල වුණා.

ඉන්දිය සමාජ මාධ්‍ය වෙතින් පමණක් නොව ලොව පුරා සමාජ මාධ්‍ය වෙතින් දෝනිව දැඩිව විවේචනයට ලක් වුණේ ලෝකයේ ධනවත්ම ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයන් අතර ඉදිරියෙන්ම පසුවන දෝනි මේ වැනි සුළු මුදලක් පිරිනැමීම පිළිබඳවයි.

ඊට හේතු වශයෙන් සමාජ මාධ්‍ය ඉදිරිපත් කළේ හිටපු ඉන්දීය සුපිරි පිතිකරු සචින් තෙන්ඩුල්කාර් ඉන්දීය රුපියල් ලක්ෂ 50ක්, හිටපු ක්‍රීඩක හා ඉන්දීය ක්‍රිකට් පාලක මණ්ඩලයේ වත්මන් සභාපති සෞරව් ගංගුලි ලක්ෂ 50ක් වටිනා සහල් පරිත්‍යාග කිරීමට පියවර ගෙන තිබීමයි.

එහෙත් සුපුරුදු ලෙස මේ සම්බන්ධයෙන් පිළිතුරු දීමට දෝනි ඉදිරිපත් නොවුණත් බැරිම තැන ඔහුගේ බිරිද Sakshi Dhoni ට්වටර් පණිවුඩයක් නිකුත් කරමින් සමාජ මාධ්‍යය වෙත පවසා ඇත්තේ මෙවැනි සංවේදී අවස්ථාවක අසත්‍ය පුවත් ප්‍රචාරය නොකරන ලෙසයි.

මේ ට්වීටර් පණිවුඩයෙන් ඇති වූ වාතාවරණය හමුවේ ඇය එහි සැබෑ සිදුවීම මාධ්‍යයට වාර්තා කර තිබුණා.

එහිදී ඇය සදහන් කළේ අදාළ සමාජ සේවා ආයතනයේ ඉලක්කය වී ඇත්තේ ඉන්දීය රුපියල් මිලියන 12.5ක මුදලක් උපයා ගැනීම බවයි. ඔවුන්ගේ ඉලක්කය වූ රුපියල් මිලියන 12.5ක මුදල සම්පූර්ණ කිරිමට අවසානයේ දී ඉතිරිව ඇත්තේ රුපියල් ලක්ෂයක් පමණක් බැවින් එය පරිත්‍යාග කිරීමට දෝනි කටයුතු කළ බවයි ඇය වැඩි දුරටත් සදහන් කර ඇත්තේ.

දෝනි ඉදිරියේදි මෙවැනි පරිත්‍යාග ගණනාවක් සිදු කිරීමට බලාපොරොත්තු වන බව ද ඇය සඳහන් කර තිබුණා.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.