කොරෝනා වසංගතයෙන් සුරක්ෂිත ලෝකයේ රටවල් 19ක්

එක්සත් ජාතීන්ගේ සාමාජිකත්වය දරන රටවල් 193 අතරින් ‌මේ වනවිට ‌කොරෝනා වසංගතයට මුහුණ දී නැති රටවල් ‌ලෙස ඉතිරිව ඇත්තේ රටවල් 19ක් පමණක් බවත් ඉන් බහුතර ඔෂනියා (ඕස්ට්‍රේලියාව අවට මුහුදේ පිහිට) කලාපයේ රටවල් බවත් විදෙස් මාධ්‍ය වාර්තා පෙන්වා දෙයි.

නව කොරෝනා වසංගතයෙන් මේ දක්වා බේරී ඇති රටවල් 19 වන්නේ කොමරෝස්, කිරිබර්ති, ‌ලෙසතෝ, මලාවි, මාර්ෂල් දූපත්, මයික්‍රොනීෂියා, නාවුරු දූපත්, උතුරු ‌කොරියාව, පලාවූ, සැමෝවා, සාවෝ ‌ටෝමේ ඇන්ඩ් ප්‍රින්සිපියා, ‌සොලමන් දූපත්, දකුණු සූඩානය, ටජිකිස්ථාන්, ‌ටොං‌ගෝ, ටර්ක්මෙනිස්තාන්, තුවාලුු, වනවාටු, ‌යේමනය එම රටවල් 19ය.

උතුරු කොරියාවේ කොරෝනා ආසාදිතයින් නැතැයි වාර්තා වුවත් එරට සම්බන්ධ කිසිදු නිල වාර්තාවක් නොමැත. එහෙත් විශේෂඥයින් අනුමාන කරන්නේ එහි තත්ත්වය බරපතළ විය හැකි බවයි.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.