කොළඹින් කොරෝනා ආසාදිතයින් 15ක් හදුනාගනී – මුළු සංඛ්‍යාව 269යි

අද (19) දිනය තුළ (ප.ව. 17.04) වන විට කොවිඩ්-19 ආසාදිතයින් 15 දෙනකු වාර්තා වී තිබෙන බව සෞඛ්‍ය ප‍්‍රවර්ධනය කාර්යංශයේ නිල වෙබ් අඩවියේ දැක්වේ. ඒ අනුව ශ‍්‍රී ලංකාව තුළ තහවුරු කර ගන්නා ලද කොවිඩ්-19 ආසාදිතයින් සංඛ්‍යාව 269 දක්වා ඉහළ යන අතර දැනට රෝහල්වල විමර්ශන යටතේ සිටින පුද්ගලයින් සංඛ්‍යාව 122ක් වන අතර ප‍්‍රතිකාර ලබන රෝගීන් සංඛ්‍යාව 171 දෙනෙකි. සුවය ලබා පිටව ගිය පුද්ගලයින් සංඛ්‍යාව 91කි.

මේ අතර අද (19) මාධ්‍ය නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්ෂ ජනරාල් විශේෂඥ වෛද්‍ය අනිල් ජාසිංහ මහතා සදහන් කළේ අද දින හදුනා ගන්නා ලද කොවිඩ්-19 ආසාදිතයින් 15 දෙනාම කොවිඩ්-19 ආසාදිතයි ළගින් ඇසුරු කිරීම හේතුවෙන් කොළඹ ප‍්‍රදේශයේ නිරෝධානයට ලක් කරමින් සිටි පිරිසක් බවයි.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.