‘මනාප අංක’ මැතිවරණ දිනය නිශ්චිතව තීන්දු කළාට පසු – දයාසිරි ජයසේකර

මැයි 04 වැනි දින මහ මැතිවරණය සදහා තරග කරන අපේක්ෂකයින් හට අපේක්ෂක අංක ලබා දෙනු ඇතැයි බලාපොරොත්තු වුවත් එදිනට එය සිදු නොවනු ඇති බව ඇමැති දයාසිරි ජයසේකර මහතා අද (2) මැතිවරණ කොමිෂන් සභා පරිශ්‍රයේදී පැවසුවා.

දේශපාලන පක්ෂ නායකයින් සහ මැතිවරණ කොමිෂමේ සාමාජිකයින් අතර අද දින පෙරවරුවේ පැවැති සාකච්ඡාවකින් පසු මාධ්‍ය අමතමින් දයාසිරි ජයසේකර මහතා වැඩි දුරටත් පවසා සිටියේ මහ මැතිවරණය පවත්වන දිනය පිළිබදව නිශ්චිත වශයෙන් තීන්දු කිරීමෙන් පසු අපේක්ෂක අංක ලබාදීම සිදුවනු ඇති බවයි.

අද මැතිවරණ කොමිෂමේ පැවැති පක්ෂ නායක සාකච්ඡාවට සහභාගී වූ ආණ්ඩු පක්ෂය සහ ඊට සහාය දක්වන කණ්ඩායම් කඩිනම් මහ මැතිවරණයක් වෙනුවෙන් කරුණු ඉදිරිපත් කළ නමුත් විපක්ෂය නියෝජනය කරන පක්ෂ ඊට දැඩි විරෝධය දැක්වූවා.

එහිදී එජාපය නියෝජනය කරමින් පැමිණ සිටි එහි මහ ලේකම් අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා කියා සිටියේ සෞඛ්‍ය අංශ විසින් නිසි සහතිකයක් දෙන තෙක් මහ මැතිවරණය පැවැත්වීමට එක්සත් ජාතික පක්ෂය සිය එකගත්වය ලබා නොදෙන බවයි.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.