සජිත් පිලේ දිනන කිහිප දෙනා නතර වෙන්නේ ගෝඨාභය ළග – නවීන් දිසානායක

එක්සත් ජාතික පක්ෂයෙන් වෙන් වි ගිය කොටසක් කිසිදු ප්‍රතිපත්තියක් නොමැතිව රටේ පාලන බලය ලබා ගැනීමට උත්සහ කරන බවත්, එය කිසිසේත් ඔහුන්ට සිදු කළ නොහැකි බවත් නවින් දිසානායක මහතා මෙහිදී අවධාරණයෙන් සදහන් කළේය.

මෙම මහ මැතිවරණය තමන් තරග කරන අවසන් මහ මැතිවරණය බවත් ඉන් පසු එක්සත් ජාතික පාක්ෂිකයෙකු වශයෙන් දිගටම දේශපාලනයේ රැදී සිටින බවත් නවීන් දිසානායක මහතා පවසයි.

නවින් දිසානායක මහතාගේ මැතිවරණ කාර්යයාලයක් ගිනිගත්හේන නගරයේ විවෘත කිරිමෙන් අනතුරුව පැවති ජන හමුවේදී මේ බව සදහන් කළ නවීන් දිසානායක මහතා වැඩි දුරටත් කියා සිටියේ මහ මැතිවරණයේදි ජයග්‍රහණය කරන සමගි ජනබලවේගයේ මන්ත්‍රීවරුන් කිහිප දෙනා අනිවාර්යෙන්ම රාජපක්ෂ කදවුර ශක්තිමත් කිරිමට ඔහුන් පිහිටුවන රජයත් සමග එක්වන බවයි.

ශක්තිමත් පක්ෂයක් වන එක්සත් ජාතික පක්ෂ තුළ මතභේද ඇති කර කඩා වෙන් කිරිම තුළින් රාජපක්ෂ කදවුර ශක්තිමත් වන බව කී නවීන් දිසානායක මහතා රටේ නායකයින් ගණනාවක් බිහි කර ශක්තිමත් එක්සත් ජාතික පක්ෂය තවදුරටත් ශක්තිමත් නායකයින් රැසක් සිටින බව ද සදහන් කළේය.

එක්සත් ජාතික පක්ෂයෙන් වෙන් වි ගිය කොටසක් කිසිදු ප්‍රතිපත්තියක් නොමැතිව රටේ පාලන බලය ලබා ගැනීමට උත්සහ කරන බවත්, එය කිසිසේත් ඔහුන්ට සිදු කළ නොහැකි බවත් නවින් දිසානායක මහතා මෙහිදී අවධාරණයෙන් සදහන් කළේය.

සමගි ජන බලවේගය සමග එක් වි සිටින වැඩි පිරිසක් බලය සහ තනතුරු නොමැතිව දේශපාලනයේ රැදි සිටිමට නොහැකි පිරිසක් බව පෙන්වා දුන් නවීන් දිසානායක මහතා එම පිරිස මැතිවරණයෙන් ජයගෙන ශ්‍රි ලංකා නිදහස් පොදු ජන සන්ධානය පිහිටුවන රජයට අනිවාර්යෙන්ම එක්වන බවද සදහන් කළේය.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor

Leave a Reply

Your email address will not be published.