හොර පක්ෂය රැක ගැනීමට SJB ආණ්ඩුව සමග ඩීල් දාන බවට රවීගෙන් චෝදනා

සමගි ජන බලවේගය සමග එක්වෙමින් එක්සත් ජාතික පක්ෂය හැර ගිය තවත් කණ්ඩායම් කිහිපයක්ම ඉදිරියේදී අදියර කිහිපයක් යටතේ පක්ෂයෙන් නෙරපා හරින බව එක්සත් ජාතික පක්ෂ උප නායක රවී කරුණානායක මහතා පවසයි.

ලංකා ඊ ප්‍රෙස් කළ විමසීමකට පිළිතුරු දෙමින් රවී කරුණානායක මහතා මේ බව සදහන් කළේ.

මෙහිදී වැඩි දුරටත් අදහස් දැක්වූ රවී කරුණානායක මහතා කියා සිටියේ අදාළ කණ්ඩායම සම්බන්ධයෙන් එල්ල වූ චෝදනා නිසි ලෙස විභාග කිරීමෙන් පසු පළමු කණ්ඩායම නෙරපා හැරීම සිදුකළ බවයි.

‘‘මෙවර මහ මැතිවරණයට සමගි ජන බලවේගයෙන් නාම යෝජනා ලබා දුන් අපේක්ෂකයින් 54 දෙනෙකුගේ සහ එක්සත් ජාතික පක්ෂයෙන් තේරී පත්වු පළාත් පාලන මන්ත්‍රීවරු 61 දෙනෙකුගේ පක්ෂ සාමාජිකත්වය අහෝසි කිරිමට පසුගිය 28 වැනිදා රැස් වූ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලය තීරණය කළා. එම තීරණය ගනු ලැබුවේ අධිකරණවලින් ලබා දුන් තීන්දු පාදක කරගනිමිනුයි.

මේ බව එජාප මහ ලේකම් අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා ද මාධ්‍ය නිවේදනයක් නිකුත් කරමින් පැහැදිලි කළා. මෙහිදී අධිකරණය ලබා දුන් තීන්දුව ඉතාම පැහැදිලියි. සමගි ජනබලවේගයේ පැමිණිලි අධිකරණවලින් ප්‍රතික්ෂේප වීම තුළ එහි කිසිවෙකුට එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ සාමාජිකත්වය දැරිය නොහැකි බව දැන් තහවුරු වී තිබෙනවා‘ යැයි ද රවී කරුණානායක මහතා සදහන් කළේය.

මේ අතර එක්සත් ජාතික පක්ෂ මහ ලේකම් අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා නිකුත් කළ මාධ්‍ය නිවේදනයේ සදහන් වූයේ අධිකරණ තීන්දුව හෑල්ලුවට ලක් කරමින්, “එක්සත් ජාතික පක්ෂය ආණ්ඩුව සමග ඩීල් එකක් දමා ඇති බවට” සමගි ජන බලවේගයේ ඇතැමුන් පැවසීම අධිකරණයේ ස්වාධීනත්වය හෑල්ලුවට ලක් කිරීමක් බවයි.

ආණ්ඩුව, ස්වාධීන අධිකරණ කොමිසම ඇතුළු කොමිෂන් සභා අහෝසි කිරීමට උත්සාහ දරමින් සිටින බවත් සමගි ජන බලවේගය ද ආණ්ඩුවේ ඩීල් එක යහමින් ඉටු කරමින්, “නීත්‍යනුකූල නොවන පක්ෂ සහ එහි සාමාජිකයන් රැක ගැනීමේ” ආණ්ඩුවේ පදයට නටමින් සිටින බව ද අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා එම නිවේදනයේ සදහන් කළේය.

සමගි ජන බලවේගයෙන් නාමයෝජනා ලබාගත් 54 දෙනකු සහ එජාප මැතිවරණ ව්‍යාපාරයට සහය නොදුන් හැට දෙනෙක් පක් ෂයෙන් ඉවත් කර තිබෙන බව එජාප මහ ලේකම් අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා නිකුත් කළ නිවේදනයක සදහන් වෙනවා. එජාපයෙන් ඉවත් කළ පිරිස පහත දැක්වෙනවා.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor(T)

Leave a Reply

Your email address will not be published.