එජාප නායකත්වට එකම සුදුසුස්සා මංගල – එජාප තරුණ බලවේග කියයි

මංගල තමයි එකම විකල්පය. දැන් බල අරගලයේ ඉන්න කිසිම කෙනෙකුට අති බහුතර රාජපක්ෂ ආණ්ඩුවට අභියෝග කරන්න බැහැ. 1956 දී, 1970දී ජේ.ආර්. ජයවර්ධන කළා වාගේ හතර වටෙන්ම වට කරලා ආණ්ඩුවට අභියෝග කරන්න පුළුවන් ශක්තිය හා උපායශීලීත්වය තියෙන්නේ මංගලට පමණයි. ඔහුට අභියෝග කරන්න, තර්ජනය කරන්න ආණ්ඩුවට බැහැ. ඒත් ඔහුට සියලු අංශවලින් ආණ්ඩුවට අභියෝග කළ හැකියි

පසුගිය මහ මැතිවරණයෙන් නින්දා සහගත පරාජයක් ලැබූ එක්සත් ජාතික පක්ෂ නායක රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා වහාම පක්ෂ නායකත්වයෙන් ඉල්ලා අස්විය යුතු බවත් පක්ෂය යළි ගොඩනැගීම සදහා එහි නායකත්වයට හිටපු අමාත්‍ය මංගල සමරවීර මහතා පත්කළ යුතු බවත් එජාප ජ්‍යෙෂ්ඨයින් රැසක් සහ තරුණ බලවේග දැඩිව බලපෑම් කරනමින් සිටින බව එජාප ජ්‍යෙෂ්ඨයෙක් පැවසීය.

ඔහු සදහන් කළේ පක්ෂ නායකත්වයෙන් රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ඉවත්වනු ඇති බවත් ඒ වෙනුවට වඩාත් ජවසම්පන්න සහ ආණ්ඩුවට අභියෝග කළ හැකි නායකයෙක් පත්කර ගත යුතු බවත්ය.

පක්ෂ නායකත්වය සම්බන්ධයෙන් මේ වන විට වර්ධනය වෙමින් පවතින තත්ත්වය ගැන වැඩි දුරටත් අදහස් දක්වමින් ඔහු මෙසේද සදහන් කළේය.

‘පක්ෂ නායකත්වය දිනා ගන්න හිටපු ඇමැතිවරුන් වන රවී කරුණානායක, වජිර අබේවර්ධන, දයා ගමගේ, අකිල විරාජ් කාරියවසම් සහ රුවන් විජේවර්ධන දැඩි බල අරගලයක යෙදී සිටිනවා. ඒත් පසුගිය මහ මැතිවරණයේදී මේ පස් දෙනාම ජනතාව විසින් දැඩිව ප්‍රතික්ෂේප කර තිබෙනවා. ඒ නිසා අපේ ස්ථාවරය වෙන්නේ මේ කිසිවෙකුට යළි එජාපය ගොඩගත නොහැකි බවයි. ඒකට ජවය වගේම මේ අති බහුතර ආණ්ඩුවට අභියෝග කළ හැකි නායකයෙක් අවශ්‍යයයි. ජනමාධ්‍ය සමග, මාධ්‍ය මෙහෙයවිය හැකි නායකයෙක් අවශයයි. ඒ සදහා අපි දකින එකම සුදුස්සා මංගල සමරවීර පමණයි‘

මෙහිදී ඔහු අවධාරණත්මකව කියා සිටියේ පක්ෂයේ ජ්‍යේෂ්ඨයින් පමණක් නොව පක්ෂයේ ජවය වන තරුණ හා වෘත්තීය කණ්ඩායම් ද මංගල සමරවීර මහතාට පක්ෂ නායකත්වය ලබාදීමට දැඩි කැමැත්තක් දක්වන බවයි.

‘මංගල තමයි එකම විකල්පය. දැන් බල අරගලයේ ඉන්න කිසිම කෙනෙකුට අති බහුතර රාජපක්ෂ ආණ්ඩුවට අභියෝග කරන්න බැහැ. 1956 දී, 1970දී ජේ.ආර්. ජයවර්ධන කළා වාගේ හතර වටෙන්ම වට කරලා ආණ්ඩුවට අභියෝග කරන්න පුළුවන් ශක්තිය හා උපායශීලීත්වය තියෙන්නේ මංගලට පමණයි. ඔහුට අභියෝග කරන්න, තර්ජනය කරන්න ආණ්ඩුවට බැහැ. ඒත් ඔහුට සියලු අංශවලින් ආණ්ඩුවට අභියෝග කළ හැකියි‘ එජාප ජ්‍යෙෂ්ඨයා වැඩි දුරටත් පැවසුවේය.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor(T)

Leave a Reply

Your email address will not be published.