20ට කථානායකවරයාගේ සහතිකය හිමිවෙයි

20 වැනි ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධන පනත් කෙටුම්පතට කථානායක මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මහතා අද පෙරවරුවේ අත්සන් තැබීය.

පාර්ලිමේන්තු සංකීර්ණයේදී අද (29) පෙරවරු 11.30 ට කථානායකවරයා සිය සහතිකය සටහන් කිරීම සිදු කළ බව මහලේකම් ධම්මික දසනායක මහතා පැවසීය. මේ අවස්ථාවට පාර්ලිමේන්තුවේ නියෝජ්‍ය මහ ලේකම් සහ කාර්‍ය මණ්ඩල ප්‍රධානි නීල් ඉද්දවල මහතා ද සහභාගි විය.

ඒ අනුව 20 වැනි ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය අද (29) සිට බලාත්මක වනු ඇත.

20 වැනි ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථා සංශෝධනය 2/3 ක විශේෂ බහුතරයකින් පසුගිය 22 වැනිදා පාර්ලිමේන්තුවේදී සම්මත විය. පනත් කෙටුම්පත දෙවන වර කියවීමේ විවාදය අවසානයේදී පැවැති ජන්ද විමසීමේදී  පනත් කෙටුම්පතට පක්ෂව ඡන්ද 156 ක් සහ විපක්ෂව ඡන්ද 65ක් ද හිමි විය.

ඉන් අනතුරුව පැවැති කාරක සභා අවස්ථාවේදී ආණ්ඩු පක්ෂය සහ විපක්ෂය විසින් ඉදිරිපත් කළ සංශෝධන විවාදයට ගැනීමෙන් අනතුරුව පැවති තුන්වන වර කියවීමේ ජන්ද විමසීමේදී ද පනත් කෙටුම්පත සංශෝධන සහිතව තුනෙන් දෙකක බහුතරයකින් සම්මත් විය. එහිදී ද පනත් කෙටුම්පතට පක්ෂව ජන්ද 156 ක් සහ විපක්ෂව ජන්ද 65 ක් හිමි විය.

Ad Widget

Recommended For You

About the Author: Editor(T)

Leave a Reply

Your email address will not be published.